Результат

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції. Це свято в українському календарі з’явилося після ухвалення Основного Закону країни.

Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України, після багатомісячних дебатів, ухвалила Конституцію. Так було замінено стару Конституцію, радянського взірця 1978 року. Проголосували за новий закон 315 депутатів. Україна цього дня стала останньою країною колишнього СРСР, яка юридично скинула радянські кайдани. Процес ухвалення Закону згодом став називатись “конституційна ніч”.

Депутати в сесійній залі враховували зауваження президента Леоніда Кучми, а також підтримали всі спірні питання щодо державних символів України, державної мови та права приватної власності. Тоді вперше прозвучав затверджений Конституцією національний гімн та урочисто внесли синьо-жовтий прапор.
Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, а також забезпечення прав людини та громадянина, що сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Попередники Конституції 1996 року.

  • 1. Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік.
  • 2. Конституція УНР –29 квітня 1918 року.
  • 3. Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.
  • 4. Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.

-Реклама-